Totem Maker to litewska firma założona przez inżyniera, elektronika i wynalazcę Larsa Øvruma. W ofercie marki znajdują się między innymi części elektroniczne i mechaniczne, elementy montażowe oraz narzędzia, a także platformy edukacyjne oraz gotowe zestawy do tworzenia konstrukcji. Dzięki intuicyjnemu użytkowaniu i kompleksowości systemu produkty Totem Maker doskonale sprawdzą się jako pomoce dydaktyczne w nauczaniu STEM i STEAM, a także jako zaawansowane zabawki edukacyjne czy rozrywka dla osób dorosłych. W tej kategorii znajdziesz szeroką ofertę zestawów od Totem Maker, w tym popularny Totem Maker Mini Lab, który umożliwia stworzenie własnej platformy do nauki elektroniki i programowania oraz przeprowadzania doświadczeń. 

Założenia Totem Maker

Jak mówi założyciel, firma powstała, by tworzyć rozwiązania, które nie są dostępne na rynku. Jednym z celów było również stworzenie spójnego, kompleksowego i przyjaznego użytkownikom w każdym wieku systemu konstrukcji z łatwo dostępnymi elementami zamiennymi. Produkty Totem Maker to zarówno części mechaniczne, jak i elektroniczne, a także narzędzia i gotowe zestawy umożliwiające tworzenie zaawansowanych projektów. Ogromną zaletą jest możliwość modyfikowania gotowych elementów (na przykład docinanie plastikowych części), co pozwala na optymalne dostosowanie wybranych produktów do aktualnie tworzonych konstrukcji oraz prosty montaż, który stanowi duże ułatwienie dla początkujących elektroników i robotyków.

Oferta Totem Maker

W asortymencie marki dostępne są między innymi części mechaniczne i elektroniczne do robotów, w tym plastikowe elementy do samodzielnego wycinania, kółka, silniki DC, serwomechanizmy, elementy montażowe, potencjometry oraz wiele innych propozycji. Firma oferuje także duży wybór narzędzi przystosowanych do pracy z produktami jej autorstwa. Ogromną popularnością cieszą się zestawy do tworzenia własnych, robotycznych konstrukcji oraz platforma edukacyjna Totem Maker Mini Lab, która umożliwia prototypowanie urządzeń oraz naukę programowania. W przygotowaniu znajduje się oferta autorskiego oprogramowania Totem Apps, które będzie oparte o standard MQTT i umożliwi tworzenie zaawansowanych projektów Internet of Things (na przykład własnych systemów inteligentnego domu). Całość będzie dostępna na licencji open source, co pozwoli na wprowadzanie modyfikacji i doskonalenie oprogramowania przez użytkowników. Wkrótce marka planuje również wprowadzić na rynek rozszerzoną ofertę elementów elektronicznych, które będą w pełni kompatybilne z jej dotychczasowymi produktami.

Wykorzystanie Totem Maker w nauce

Produkty od Totem Maker znakomicie sprawdzą się jako pomoce dydaktyczne w realizacji koncepcji STEM i STEAM, które stawiają na wprowadzenie do nauczania znacznie większej ilości elementów związanych z nauką, inżynierią, technologią, matematyką oraz sztuką i twórczym myśleniem. Możliwość samodzielnego konstruowania projektów oraz ich niemal dowolnej modyfikacji stanowi doskonałe wsparcie dla metod nauczania rozwijających kreatywność i nieszablonowe podejście do rozwiązywania problemów połączone z logicznym myśleniem oraz wykorzystaniem wiedzy z dziedzin ścisłych. Urządzenia od Totem Maker zostały stworzone z myślą o jak najprostszym montażu oraz uniknięciu często występujących podczas nauki elektroniki problemów (na przykład plączące się przewody czy zbyt delikatne, nietrwałe połączenia), dlatego doskonale nadają się dla początkujących robotyków. Warto pamiętać, że produkty Totem Maker stanowią świetną propozycję dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym, ale znakomicie sprawdzą się również jako rozrywka lub pomoc naukowa dla osób dorosłych, które interesują się elektroniką, robotyką i programowaniem. 

Jakie propozycje znajdziesz w tej kategorii?

W tym dziale oferujemy szeroki wybór propozycji autorstwa Totem Maker. Znajdziesz tu między innymi wieloelementowe zestawy konstrukcyjne (do wyboru ze wstępnie wyciętymi częściami lub do samodzielnego wycięcia), a także zestawy do budowy pojedynczych projektów, na przykład robotów walczących, robotycznych ramion, zdalnie sterowanych robotycznych ramion czy inteligentnych zabawek dla kota. Dostępne są również platformy edukacyjne Totem Maker Mini Lab i Totem Maker Micro Lab, które pozwalają na łatwą i przyjemną naukę elektroniki, budowy własnych projektów, prototypowania oraz programowania. Obydwa modele są oparte o wykorzystanie jednostki centralnej ATMega328P i mogą być programowane przy pomocy środowiska Arduino IDE. Oferujemy także szeroki wybór dodatkowych elementów i części zamiennych do dostępnych w tej kategorii produktów. Wszystkie propozycje zestawów konstrukcyjnych i platform edukacyjnych są przeznaczone do samodzielnego złożenia, dzięki czemu możliwe jest nabycie cennych umiejętności manualnych potrzebnych w pracy elektronika czy robotyka. Natomiast dzięki przemyślanemu projektowi użytkownicy nie muszą obawiać się wystąpienia problemów, które często pojawiają się podczas montażu (na przykład zbyt dużej ilości nieuporządkowanych przewodów).