Elektronika to zdecydowanie bardzo ciekawe hobby, które może się okazać nawet wyznacznikiem przyszłości zawodowej. Zawsze jest dobry czas, aby zacząć przygodę z elektroniką, ale najlepiej, kiedy zrobi się to jak najwcześniej!

Od czego zacząć przygodę z elektroniką?

W tym artykule przedstawiamy naszą listę polecanych kursów elektroniki dla dzieci. Prezentowane kursy są dostępne w portalu Udemy.com – jednej z największych baz kursów edukacyjnych on-line o mocno zróżnicowanym zakresie tematycznym.

“Electronics – for complete beginners” – kurs elektroniki od zupełnych podstaw

Elektronika stała się bardzo ważną częścią naszego życia w wielu dziedzinach. Z praktycznymi aplikacjami elektroniki spotykamy się na co dzień w takich dziedzinach jak telefonia komórkowa, motoryzacja, przemysł ciężki, kultura i rozrywka, jak również w szeroko rozumianej elektronice konsumenckiej. Kurs “Electronics – for complete beginners” umożliwia poznanie najbardziej niezbędnych podstaw teoretycznych, w tym praw rządzących działaniem obwodów elektrycznych i układów elektronicznych. Treść kursu kładzie nacisk na praktyczną stronę elektroniki oraz jej zastosowań w Świecie dookoła nas, a wszystko w postaci przyjemnych wideoprezentacji. Każda część kursu zawiera dodatkowo skrót najważniejszych informacji w formie plików PDF, a ponadto w niektórych częściach zawarte są także ćwiczenia na aplecie symulacyjnym “ElectricVLab”, za pomocą którego możemy łączyć i uruchamiać emulacje obwodów elektrycznych. Dzięki temu, poznajemy najważniejsze zagadnienia związane z elektroniką do strony praktycznej, a taka wiedza z pewnością będzie nam przydatna nie tylko w zakresie hobbystycznym, ale także zawodowym.

“The Complete Basic Electricity & Electronics Course” – kurs podstaw teoretycznych elektryczności i elektroniki

Wiedza praktyczna i teoretyczna z zakresu elektroniki, jest w obecnych czasach bardzo przydatna – zarówno przy projektowaniu, jak i naprawach. Szczególnie, że liczba zastosowań elektroniki w praktyce rośnie. Z elektroniką mamy do czynienia w komputerach, smartfonach, tabletach i innych urządzeniach, na których czytamy m.in. niniejszy tekst. Co warto podkreślić, wiedza teoretyczna i praktyczna z zakresu elektroniki nie traci na aktualności, dzięki czemu poznając stronę teoretyczną i praktyczną elektroniki, będziemy mogli łatwiej zrozumieć otaczający nas Świat, bez względu na to, czy będziemy zaglądali do środka współczesnego laptopa, czy komputera z początku lat 80 XX w. W tym kursie, poznasz wszystkie niezbędne informacje dotyczące podstaw funkcjonowania obwodów elektrycznych, które przydadzą Ci się przy projektowaniu bardziej zaawansowanych układów elektronicznych w przyszłości. Treść kursu obejmuje definicje podstawowych wielkości elektrycznych oraz praw fizyki z nimi związanych (m.in. prawo Ohma i prawa Kirchhoffa), budowę i zasadę działania podstawowych komponentów elektronicznych (rezystory, kondensatory, diody i inne). Co najważniejsze, kurs nie wymaga instalacji dodatkowego specjalnego oprogramowania oraz zaplecza teoretycznego, choć zdecydowanie pomocna będzie umiejętność wykonywania podstawowych działań arytmetycznych (dodawanie, odejmowanie, mnożenie i dzielenie).

Nearly everything around us contains circuits and electronics. They are super smart and super small. You can combine them to make incredible things and once you know how they work you can unlock your superpower.

“Electronics For Kids – Learn How Electricity, Circuits Work!” – kurs elektroniki dla dzieci

Nie od dziś wiadomo, że najlepszym sposobem na kształcenie jest nauka poprzez zabawę! Dowodem na realizację tego hasła przewodniego, jest kurs “Electronics For Kids – Learn How Electricity, Circuits Work!”. Niniejszy kurs obejmuje osiem barwnych i prostych projektów, podczas realizacji których kursant poznaje zasady działania elementów elektronicznych oraz stronę ich praktycznego zastosowania. W tym kursie poznajemy m.in. projekty z zastosowaniem diod LED, baterii, miniaturowych silników elektrycznych oraz koncepcje projektów bazujących na tych i innych elementach. Do wykonania ćwiczeń zawartych w treści tego kursu, konieczne będzie nabycie elementów, które są łatwo dostępne w prawie każdym sklepie elektronicznym.

Jak oceniasz ten wpis blogowy?

Kliknij gwiazdkę, aby go ocenić!

Średnia ocena: 5 / 5. Liczba głosów: 6

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten wpis.

Zobacz również

Leave a comment