Robobloq jest chińską marką, której siedziba mieści się w Shenzhen. W ofercie firmy znajduje się szeroki asortyment interaktywnych robotów oraz innych pomocy dydaktycznych dla dzieci i młodzieży. Twórcy stawiają nacisk na jak najlepsze dopasowanie swoich produktów do koncepcji edukacyjnej STEAM, dzięki czemu Robobloq świetnie sprawdzi się jako uzupełnienie w nauczaniu elektroniki, fizyki, matematyki, programowania, przedmiotów artystycznych czy prac manualnych. W tej kategorii dostępne są liczne propozycje tej marki, w tym tak popularne modele jak edukacyjny robot-ślimaczek Robobloq Qobo czy produkty z serii Robobloq Qoopers i Robobloq Q-Scout.

Poznaj Robobloq

Marka Robobloq pochodzi z Chin, a jej główna siedziba znajduje się w centrum nowoczesnego przemysłu i technologicznych innowacji – Shenzhen. Jak mówią twórcy, ich najważniejszą misją jest promowanie zainteresowania elektroniką, robotyką i innymi naukami ścisłymi, a także dostarczenie wysokiej jakości pomocy dydaktycznych, ułatwiających realizowanie koncepcji edukacyjnej STEAM. Dzięki produktom Robobloq uczniowie i studenci mogą z łatwością poznawać tajniki programowania oraz obsługi robotów, a także w kreatywny sposób urzeczywistniać swoje własne pomysły związane z elektroniką. Obecnie propozycje od Robobloq dostępne są w ponad pięćdziesięciu krajach i regionach na całym świecie, a firma nieustannie rozszerza swoją działalność i ofertę produktową. Marka organizuje również warsztaty i szkolenia oraz aktywnie wspiera i promuje edukację STEAM.

Oferta marki

W asortymencie Robobloq dostępna jest szeroka gama produktów edukacyjnych związanych z elektroniką, robotyką i programowaniem. Jedną z najpopularniejszych propozycji jest edukacyjny robot Qobo, który przeznaczony jest do nauki programowania przez najmłodszych uczniów. Mogą z niego korzystać maluchy już od trzeciego roku życia. Sympatyczny ślimaczek uczy podstaw kodowania bez użycia wyświetlacza – zamiast tego korzysta on z kart, puzzli i map, po których się porusza. W ofercie marki dostępne są również bardziej zaawansowane, zdalnie sterowane roboty przeznaczone do samodzielnego montażu i programowania. Należą do nich Q-Scout (terenowy pojazd), Qoopers (robotyczny przyjaciel), Q-Elephant (mechaniczny słoń) i Q-Dino (elektroniczny dinozaur). Wszystkie modele są proste w obsłudze i mogą być łatwo zaprogramowane z poziomu odpowiedniej aplikacji, dzięki czemu stanowią wspaniałą propozycję dla początkujących robotyków w każdym wieku. Robobloq oferuje też szeroki wybór modułów, akcesoriów i dodatkowych części do swoich produktów. Dostępne są między innymi czujniki, źródła zasilania czy zapasowe elementy montażowe, a także narzędzia ułatwiające złożenie robotów. Dodatkowo Robobloq jest też autorem przyjaznych programów i aplikacji do nauki programowania.

Edukacja STEAM z Robobloq

Wspieranie edukacji STEAM (koncepcji zakładającej nauczanie z naciskiem na matematykę, inżynierię, nauki ścisłe, przedmioty kreatywne i nowoczesne technologie) jest jednym z najważniejszych założeń Robobloq. Przedsiębiorstwo regularnie organizuje warsztaty dla dzieci i szkolenia dla nauczycieli, a produkty dostępne w ofercie marki są znakomicie przystosowane do wykorzystania w tak zaplanowanym procesie nauczania. Robobloq posiada w swoim asortymencie propozycje przeznaczone dla dzieci i młodzieży w każdym przedziale wiekowym (od trzeciego roku życia), dlatego edukację z użyciem pomocy naukowych od tej firmy można rozpocząć już na etapie przedszkolnym. Ogromną zaletą produktów Robobloq jest łatwa dostępność dokumentacji technicznej oraz intuicyjnych instrukcji montażu i obsługi, dzięki czemu rozpoczęcie korzystania z robotów nie będzie stanowiło żadnego problemu.

Jakie produkty znajdziesz u nas?

W tej kategorii znajdziesz najpopularniejsze propozycje marki Robobloq. Jednym z najczęściej wybieranych produktów jest edukacyjny robot Qobo, który przeznaczony jest dla dzieci już od trzeciego roku życia. Dzięki innowacyjnej metodzie wykorzystującej kolorowe mapy i karty Qobo umożliwia naukę programowania bez wykorzystania ekranu. Dodatkowo sympatyczny i wesoły wygląd zabawki zachęca maluchy do zabawy oraz wspólnego wykonywania zadań. Oferujemy także robota edukacyjnego 6w1 Robobloq Qoopers do samodzielnego montażu, który nadaje się dla dzieci od ósmego roku życia. Dostępny zestaw pozwala na stworzenie sześciu różnych konstrukcji, a gotowa zabawka potrafi między innymi wyświetlać obraz na matrycy LED, omijać przeszkody, wydawać różnorodne odgłosy czy podążać za linią. Urządzenie może być łatwo zaprogramowane przy pomocy dedykowanej aplikacji, którą można zainstalować na smartfonie lub tablecie. Wśród naszych propozycji w tej kategorii znajdziesz także jeżdżącego robota Robobloq Q-Scout, który jest wyposażony w zestaw czujników umożliwiający zapoznanie się z najczęściej wykorzystywanymi w elektronice rodzajami sensorów. Podobnie jak Robobloq Qoopers, Q-Scout może zostać zaprogramowany z poziomu dedykowanej aplikacji – blokowy sposób kodowania oparty o popularny Scratch pozwala bez wysiłku zapoznać się z podstawowymi zasadami programowania.