Microduino to amerykańska marka, która zajmuje się produkcją części elektronicznych i zestawów konstrukcyjnych dla twórców w każdym wieku. W ofercie firmy można znaleźć szeroki wybór pomocy edukacyjnych, takich jak roboty do samodzielnego montażu, gry do nauki elektroniki czy interaktywne zabawki. Microduino oferuje również wiele akcesoriów i rozszerzeń do swoich produktów. W naszej ofercie dostępne są różne propozycje od marki Microduino – między innymi popularny robot do nauki elektroniki i programowania, Itty Bitty Buggy.

Czym jest Microduino?

Microduino to amerykańska firma, której siedziba mieści się w Kalifornii. Przedsiębiorstwo zostało założone w 2012 roku i szybko zyskało duże uznanie na rynku krajowym, a następnie rozszerzyło swoją działalność również poza obszar Stanów Zjednoczonych. Obecnie produkty Microduino można kupić na całym świecie, także w Polsce. Pomoce naukowe tej marki są bardzo cenione przez rodziców i nauczycieli, ponieważ pozwalają dzieciom w szybki, łatwy i bezpieczny sposób poznać podstawy elektroniki, robotyki oraz programowania. Zaletą produktów Microduino jest duża swoboda w tworzeniu projektów i możliwość rozbudowywania ich zgodnie z pomysłami użytkownika, dzięki czemu można je niemal dowolnie dostosować do swoich potrzeb. Twórcy postawili na jak najprostszy, intuicyjny montaż, który nie wymaga lutowania czy tworzenia skomplikowanych połączeń kablowych (zamiast tego większość elementów jest łączona magnetycznie lub mechanicznie). Dzięki temu zestawy edukacyjne od Microduino nadają się nawet dla najmłodszych fanów robotyki.

Oferta marki

W asortymencie Microduino dostępny jest szeroki wybór produktów edukacyjnych, które znakomicie sprawdzają się w prowadzeniu indywidualnych lub zbiorowych zajęć w duchu koncepcji STEM. Bardzo popularnym produktem jest na przykład zestaw do samodzielnego zbudowania i zaprogramowania robota edukacyjnego Itty Bitty Buggy. Ze znajdujących się w opakowaniu części można stworzyć aż pięć różnorodnych konstrukcji, których sposób działania jest zależny od zastosowanych rozwiązań. Gotowego robota można zaprogramować, korzystając z dedykowanej aplikacji na urządzenia mobilne z systemami Android lub iOS. Zabawkę można także podłączyć do komputera przy pomocy interfejsu microUSB, a następnie kodować przy użyciu takich języków jak Python, Scratch czy środowisko Arduino. W ofercie Microduino dostępny jest także zestaw mPie, który służy do nauki podstaw elektroniki – jego budowa oparta jest na magnetycznych modułach do składania, a połączenia nie wymagają lutowania ani łączenia przy pomocy przewodów, co stanowi duże ułatwienie dla początkujących użytkowników. Świetną propozycją dla najmłodszych będzie też zestaw magnetycznych elementów mPuzzle, przy pomocy którego dzieci mogą poznać zasady działania najprostszych obwodów elektrycznych. 

Nauka kreatywności

Prną zaletą propozycji dostępnych w asortymencie tej marki jest możliwość swobodnego kształtowania tworzonych projektów, dzięki czemu użytkownicy mogą puścić wodze fantazji i rozwijać swoją kreatywność. Takie podejście pozwala na naukę twórczego myślenia podczas pracy, a także poznawanie sposobów na nieszablonowe rozwiązywania pojawiających się problemów. Dzieci i młodzież korzystający z pomocy naukowych od Microduino uczą się nie tylko elektroniki, robotyki czy programowania, ale także planowania własnych projektów, przezwyciężania trudności i konsekwencji w dążeniu do wyznaczonych celów. Umiejętności przydają się we wszystkich dziedzinach życia, również tych niezwiązanych z naukami ścisłymi.

Co znajdziesz u nas?

W naszym asortymencie znajdziesz szeroki wybór najciekawszych propozycji od marki Microduino. Oferujemy między innymi bestsellerowy zestaw edukacyjny Itty Bitty Buggy, który umożliwia zbudowanie kilku różnorodnych konstrukcji, potrafi łączyć się przez interfejs Bluetooth i świetnie nadaje się do nauki programowania poprzez dedykowaną aplikację na urządzenia mobilne albo w językach Scratch, Arduino czy Python. Znajdziesz tu także komplet dodatkowych klocków do Itty Bitty Buggy, dzięki którym możliwe jest stworzenie jeszcze ciekawszych projektów opartych o tę samą jednostkę centralną. Bardzo interesującą propozycją jest też zestaw mCookie, który zawiera moduły Microduino, czujniki i inne elementy elektroniczne. Znakomicie sprawdzi się on do nauki elektroniki, ponieważ pozwala w łatwy sposób zapoznać się z nazewnictwem i działaniem podstawowych komponentów elektronicznych. Gotowe projekty mogą być bardzo prosto kodowane przy użyciu intuicyjnej metody przeciągnij-upuść (programy mDesigner i Mixly), co umożliwia poznanie najważniejszych zasad związanych z programowaniem. Konstrukcje tworzone z elementów mCookie nie wymagają lutowania, dzięki czemu taki sposób nauki świetnie sprawdzi się dla osób początkujących. W tej kategorii znajdziesz również wiele innych produktów od Microduino, między innymi zestaw do nauki kodowania mPie i magnetyczne puzzle mPuzzle.odukty Microduino świetnie sprawdzą się podczas nauki elektroniki w każdym wieku