Little Bits to marka firmy Sphero, której misją jest szerzenie zainteresowania elektroniką i naukami ścisłymi. W naszej ofercie proponujemy zestawy edukacyjne, dzięki którym Twoje dziecko będzie mogło rozwijać swoją pasję. Narzędzia Little Bits nie wymagają wcześniejszego doświadczenia w branży ani żadnej wiedzy czy umiejętności – mimo to, korzystając z nich, możesz samodzielnie zbudować własne urządzenie. Elementy są przemyślane w taki sposób, aby osoba niedoświadczona mogła nauczyć się podstaw elektroniki poprzez połączenie wiedzy z praktyką. To znakomite rozwiązanie zarówno dla szkół i innych placówek edukacyjnych, jak i dla dzieci oraz dorosłych, którzy chcieliby rozpocząć swoją przygodę z elektroniką w zaciszu własnego domu.

Sphero - Little Bits

Sphero to światowej klasy firma, która oferuje swoim klientom wysokiej jakości, przemyślane rozwiązania edukacyjne do nauki elektroniki, robotyki i programowania. Większość produktów jest zaprojektowana w taki sposób, aby z łatwością mogła zostać wykorzystana w nowoczesnej metodzie nauczania STEAM. Na całym świecie technologia się rozwija, co powoduje powstawanie nowych standardów. To z kolei skutkuje potrzebą coraz większej ilości wykształconych inżynierów. Sphero stara się zaradzić temu problemowi, wspierając  edukację młodych ludzi poprzez tworzenie znakomitych narzędzi do tego celu. Zestawy Little Bits mogą być wykorzystywane zarówno przez młodych adeptów elektroniki czy w szkołach podczas lekcji, jak i przez dorosłe osoby, które chciałyby rozwinąć swoje umiejętności.

Little Bits - na czym polega ich fenomen?

Zestawy Little Bits są znakomicie przygotowane do intuicyjnej nauki elektroniki. Jeszcze kilka lat temu, aby uczeń mógł zbudować własny układ elektroniczny, musiał wcześniej nauczyć się lutowania oraz wielu innych koniecznych umiejętności niezwiązanych bezpośrednio z elektroniką. Oferowane zestawy nie wymagają umiejętności lutowania ani programowania, nie są też do nich potrzebne przewody. W zamian za to uczeń otrzymuje specjalne klocki, które łączy ze sobą za pomocą magnesów, dzięki czemu nauka może stać się bardziej intuicyjna i skupiona przede wszystkim na elektronice. Korzystając z takich narzędzi, w prosty sposób można prototypować samodzielnie zaprojektowane urządzenia bez konieczności lutowania. Oprócz tego producent udostępnia specjalnie przygotowane zadania i projekty dla użytkowników.

Little Bits a edukacja STEAM

Nazwa złożona jest z pierwszych liter słów nauka (Science), technologia (Technologies), inżynieria (Engineering), sztuka (Arts) i matematyka (Mathematics). Głównym założeniem takiego podejścia jest postawienie ucznia w roli odkrywcy, twórcy i wynalazcy, zamiast najczęściej stosowanej w szkole metody, gdzie uczeń jest odtwórcą, który musi uczyć się na pamięć regułek. Metoda STEAM pozwala pobudzić wyobraźnię, ciekawość świata i zasoby kreatywności u uczniów. W ten sposób nauka przestaje być już postrzegana jako przykry obowiązek i w zamian za to zaczyna być postrzegana jako przyjemność, co z kolei prowadzi do uzyskiwania znacznie lepszych wyników. STEAM nakłada większą odpowiedzialność na każde dziecko, dzięki czemu podczas pracy w naturalny sposób bardziej zależy im na wykonywanych zadaniach. Stwarza to bardzo dobre warunki do rozwijania kreatywności, nauki nowych umiejętności oraz nabywania wiedzy. Nauczyciel zamiast być “katem” od kartkówek, staje się wówczas mentorem i towarzyszem na drodze rozwoju dziecka.

Little Bits STEAM Student Set

Startowy zestaw Little Bits Code KIT zawiera 19 bitów i 47 różnych akcesoriów – są to przyciski, oporniki, potencjometry, czujniki ciśnienia, głośniczek, niewielkie przewody, serwo, wyświetlacz LED, mechaniczne ramię, śrubki, akumulatory, układy logiczne oraz wiele innych części. Do zestawu w formie elektronicznej dołączony jest specjalny, 100-stronicowy przewodnik przeznaczony dla prowadzących zajęcia i nauczycieli, w którym znajdują się porady i scenariusze lekcji. W formie elektronicznej dostępny jest także przewodnik, który ma wspomagać tworzenie wynalazków – mogą z niego korzystać zarówno sami uczniowie, jak i nauczyciele. Aby jeszcze bardziej zachęcić młodych elektroników do nauki, zestaw zawiera także 8 wyzwań, których treść oparta jest na załączonych lekcjach oraz instrukcjach. Warto również zaznaczyć, że wszystkie zestawy Little Bits są kompatybilne ze sobą, dlatego poszczególne elementy można bezpiecznie wymieniać nawet między różnymi wariantami.

Co jeszcze oferujemy?

W naszej ofercie znajdziesz specjalnie przygotowane zestawy dla większej grupy osób – są to między innymi “Little Bits Pro Library w/ Storage – kolekcja LittleBits”, Little Bits Code Kit Class pack – zestaw startowy dla 30 uczniów, Little Bits STEAM Education Class Pack – zestaw startowy Little Bits dla 30 uczniów czy Little Bits Workshop Set – zestaw startowy dla 16 osób. To bardzo opłacalne oferty, ponieważ zakupione w większej liczbie mają znacznie atrakcyjniejszą cenę niż pojedyncze sztuki. Oczywiście dla osób, które chciałyby samodzielnie w domu skorzystać z takich narzędzi, dostępne są także produkty przeznaczone dla klientów indywidualnych. Warto również zwrócić uwagę na Little Bits MakeyMakey, czyli moduł kompatybilny z Arduino, albo Little Bits Mounting boards (płytka prototypowa).