Hexbug to amerykańska marka, która zajmuje się przede wszystkim tworzeniem i dystrybucją robotycznych zabawek dla najmłodszych. Jest ona częścią większej firmy – znanego, teksańskiego przedsiębiorstwa Innovation First. Hexbug słynie z produkcji kreatywnych, interaktywnych robotów, które dostarczają dzieciom rozrywki i wspierają naukę elektroniki na każdym poziomie rozwoju. Dodatkowo zabawki tej firmy wspierają nauczanie oparte o innowacyjne koncepcje STEM i STEAM. W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór produktów od Hexbug w najbardziej atrakcyjnych cenach.

O marce

Hexbug jest częścią dużej, amerykańskiej firmy Innovation First, która odpowiada między innymi za powstanie takich popularnych marek jak VEX Robotics czy RackSolutions. Przedsiębiorstwo jest obecnie liderem na rynku rozwiązań technologicznych z dziedziny robotyki, pojazdów bezzałogowych i elektronicznych pomocy dydaktycznych. Historia marki Hexbug sięga 2007 roku, kiedy to na rynek zostały wypuszczone pierwsze, robotyczne zabawki w formie interaktywnych, mechanicznych owadów. Zachwyciły one odbiorców realistycznym odwzorowaniem zachowań żywych zwierząt, łatwością obsługi oraz możliwością wykorzystania zarówno do zabawy, jak i nauki elektroniki. Obecnie w ofercie marki dostępnych jest kilka zróżnicowanych serii produktów, między innymi samodzielnie poruszające się i unikające przeszkód, mechaniczne owady czy roboty bojowe.

Misja

Twórcy Hexbug stawiają sobie za cel dostarczenie rozrywki najmłodszym użytkownikom robotów, a także ułatwienie dzieciom i młodzieży poznawania zasad, jakimi rządzi się mechanika oraz elektronika. Zabawki od Hexbug starają się realizować koncepcję edukacyjną STEAM (Science-Technology-Engineering-Arts-Mathematics), która stawia nacisk na nauczanie przede wszystkim przedmiotów ścisłych i kreatywnych. Taki sposób nauki wspiera również twórcze myślenie, nieszablonowe rozwiązywanie napotkanych problemów oraz aktywne podejście do realizacji projektów, zarówno samodzielnie, jak i w większej grupie.

Serie produktów

Obecnie w ofercie Hexbug znajduje się siedem głównych serii produktów:

  • HEXBUG Nano – miniaturowe, robotyczne owady, które potrafią przemieszczać się i wykonywać różne zadania, a także wchodzić w interakcje z innymi zabawkami z tej serii. W kolekcji Nano dostępne są też liczne konstrukcje, po których mogą poruszać się stworzonka – są to między innymi gniazda, wyrzutnie, place zabaw, tory wyścigowe czy nawet miniaturowe stacje kosmiczne.
  • HEXBUG BattleBots – kolekcja zdalnie sterowanych robotów do walki. Mają one wiele ciekawych elementów konstrukcyjnych, które ułatwiają im wygranie z rywalem (na przykład lemiesze do spychania przeciwnika z pola bitwy czy obrotowe haki ułatwiające chwycenie i przesunięcie drugiego robota). W tej serii dostępne są również specjalne areny do walki oraz szereg akcesoriów, dzięki którym możliwe jest uzyskanie jeszcze bardziej emocjonującej rozrywki.
  • HEXBUG Junk Bots – roboty, które można zbudować samodzielnie od zera i ożywić za pomocą dołączonego do zestawu źródła energii! Dzięki dużej ilości dostępnych kombinacji zabawka wspiera kreatywność i korzystanie z samodzielnie wymyślonych, nieszablonowych rozwiązań konstrukcyjnych.
  • HEXBUG Micro Titans – sterowane przez użytkownika roboty bojowe, które kształtem przypominają miniaturowych rycerzy. Ich wyjątkową cechą jest wykorzystywanie w walce broni białej, zaprojektowanej na kształt prawdziwych mieczy i toporów, co sprawia, że bitwy tych robotów są wyjątkowo efektowne pod względem wizualnym.
  • VEX Robotics – roboty i akcesoria pozwalające tworzyć zaawansowane, wieloelementowe konstrukcje. W tej kolekcji znajdziesz między innymi roboty boksujące, katapulty, ciężarówki, mobilne laboratoria czy kusze.
  • HEXBUG Mechanical Bugs – niewielkie roboty przypominające kształtem popularne owady i pajęczaki. Zabawki z tej serii potrafią reagować na bodźce z otoczenia (na przykład omijać przeszkody) i mogą być sterowane zdalnie, a niektóre modele są nawet w stanie nawiązywać interakcje z innymi przedstawicielami swojego “gatunku”. Ogromną zaletą robotów z tej kolekcji jest przezroczysta obudowa, przez którą można obserwować działanie elementów mechanicznych, znajdujących się wewnątrz.
  • HEXBUG Cat Toys – seria dedykowana użytkownikom, którzy mają w domu koty. Zabawki mogą być zdalnie sterowane, co zapewni długie godziny zabawy zarówno zwierzakom, jak i ich właścicielom.

Co znajdziesz w naszym asortymencie?

W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór zabawek od Hexbug – między innymi modele dla najmłodszych maluchów (seria Junior od 18. miesiąca życia), mechaniczne robaki, owady i pajęczaki (w tym modele Tarantula, Skorpion, Skarabeusz, Mrówka, Pająk czy Żuczek) oraz zestawy (Starcie Robotów, Ring Racer Stunt Park i inne). Oferujemy także zabawki z serii HEXBUG Nano, w tym mechaniczne robaczki oraz akcesoria do zabawy z nimi, na przykład wyrzutnię czy arenę do walk sumo. W naszym asortymencie znajdziesz też inne produkty od Hexbug, takie jak zdalnie sterowana mysz dla kota z kontrolerem.