Clementoni to włoska marka, która zajmuje się tworzeniem zabawek edukacyjnych, wspierających naukę mechaniki, elektroniki i robotyki dla najmłodszych. Propozycje od Clementoni ułatwiają rozwijanie kreatywności i poznawanie praw rządzących różnymi dziedzinami nauki, a także uczą twórczego podejścia do rozwiązywania problemów. W ofercie firmy znajduje się szeroka gama produktów takich jak zestawy konstrukcyjne, roboty, zestawy kreatywne, puzzle, gry planszowe, zestawy do nauki programowania, zabawki interaktywne oraz wiele innych propozycji.

O marce

Firma Clementoni pochodzi z Włoch, a jej siedziba i główny zakład produkcyjny mieszczą się w miejscowości Recanati w pobliżu San Marino. Marka jest obecna na rynku już od lat 60. XX wieku, a z jej zabawkami dorastało wiele pokoleń dzieci na całym świecie. Motto przewodnie Clementoni – “Zabawa to poważna sprawa” – świetnie oddaje założenia twórców, którzy byli i są przekonani, że poprzez zabawę dzieci oraz dorośli najpełniej poznają świat, a także zdobywają wiedzę i nowe umiejętności. Produkty Clementoni słyną nie tylko z błyskotliwych pomysłów, ale również niezrównanej jakości wykonania: wszystkie zabawki są wykończone z najwyższą starannością i bardzo trwałe. Producent gwarantuje też stuprocentowe bezpieczeństwo podczas zabawy, co potwierdzone jest licznymi certyfikatami i atestami. 

Oferta Clementoni

W ofercie firmy dostępne są zabawki dla każdej grupy wiekowej – niemowląt, przedszkolaków, dzieci w wieku szkolnym i młodzieży. Asortyment marki jest bardzo szeroki i obejmuje między innymi gry edukacyjne, pozwalające poznawać świat (na przykład przepisy drogowe, budowę ludzkiego ciała czy alfabet), puzzle o różnej tematyce, miękkie klocki Clemmy, klasyczne gry (Domino, wyścigi etc.) oraz zestawy kreatywne (na przykład do tworzenia własnej biżuterii, tatuaży czy obrazków na tablicy magnetycznej). Ogromną popularnością cieszą się także zestawy edukacyjne i konstrukcyjne z różnych obszarów. Wśród nich można znaleźć takie propozycje jak “100 Eksperymentów” (proste eksperymenty naukowe z różnych dziedzin), “Akcja – reakcja” (tor wyścigowy do nauki zasad fizyki) czy  “Biosfera” (porusza temat obiegu wody w przyrodzie). Clementoni posiada w swojej ofercie również duży wybór robotów edukacyjnych, między innymi Mind Designer do nauki matematyki, robotyczne zwierzaki z serii Pet-Bits czy zestawy Laboratorium Robotyki albo RoboMaker. 

Rozrywka i nauka z zabawkami Clementoni

Oferta Clementoni znakomicie wpisuje się ideę edukacji STEAM, stawiającej na naukę przedmiotów ścisłych i artystycznych, a także kreatywne podejście do pracy i aktywne stawianie czoła pojawiającym się podczas niej wyzwaniom. Staranne i gustowne wykonanie zabawek sprawia, że dzieci od samego początku mają okazję zapoznać się z pozytywnymi wzorcami estetyki. Dzięki szerokiemu asortymentowi, rodzice mogą wybrać dla swoich pociech takie propozycje, które będą najlepiej wpisywać się w zainteresowania i preferencje dzieci. Zabawki i gry od Clementoni wspaniale sprawdzą się na każdym etapie rozwoju dziecka – od wczesnego niemowlęctwa, po wiek nastoletni. Ogromną zaletą produktów tej marki (co jest istotne zwłaszcza w przypadku skomplikowanych zabawek elektronicznych) jest także przystępna cena, dzięki czemu mogą z nich skorzystać nawet dzieci pochodzące z mniej zamożnych rodzin.

Jakie produkty Clementoni znajdziesz w tej kategorii?

W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór zabawek edukacyjnych od Clementoni. Oferujemy między innymi zestawy konstrukcyjne do nauki mechaniki (na przykład “Samoloty i helikoptery”, “Maszyny rolnicze”, “Maszyny ciężkie”, “Ciężarówki” czy “Monster Truck”), dzięki którym dziecko będzie miało okazję poznać nazewnictwo i działanie podstawowych elementów konstrukcyjnych, wykorzystywanych w technice. Samodzielne budowanie modeli i wprawianie ich w ruch to wspaniała okazja do wykazania się kreatywnością oraz zdolnościami manualnymi. Każdy zestaw umożliwia stworzenie co najmniej kilku modeli, dzięki czemu zabawa może trwać jeszcze dłużej i być jeszcze bardziej pasjonująca. W naszej ofercie znajdziesz także zabawki przeznaczone do nauki robotyki, w tym chodzącego robota, robota umiejącego zasysać zanieczyszczenia czy robota Mind Designer, który może być programowany głosowo lub za pomocą przycisków. Dostępny jest także zaawansowany zestaw robotyczny RoboMaker PRO, z którego pomocą dziecko będzie mogło zbudować pięć różnych urządzeń o różnym poziomie trudności. W komplecie znajduje się ponad 250 części, w tym popularne elementy elektroniczne, takie jak układ sterujący, silniki elektryczne, czujniki czy głośniki – to doskonały sposób na zapoznanie się z najczęściej stosowanymi w elektronice komponentami. Gotowe roboty mogą być zaprogramowane przez odpowiednią aplikację lub ręcznie, co pozwala dziecku nauczyć się podstaw kodowania. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą produktów Clementoni oraz innymi propozycjami zabawek edukacyjnych, dostępnych w naszym sklepie.