RoboRobo to koreańska marka z siedzibą w Seulu. Tworzy ona różnorodne produkty z dziedziny robotyki, elektroniki i edukacji technologicznej, a także prowadzi szkolenia i kursy dla uczniów oraz nauczycieli. Pomoce naukowe od RoboRobo są przeznaczone dla dzieci i młodzieży od wieku przedszkolnego po okres studiów. Mogą one zostać wykorzystane jako element dydaktyczny w szkołach realizujących programy nauczania STEM oraz STEAM, ale również jako kreatywny sposób na spędzenie wolnego czasu. W tej kategorii znajdziesz szeroki wybór zestawów edukacyjnych oraz innych produktów od RoboRobo w najbardziej atrakcyjnych cenach.

RoboRobo: połącz naukę z zabawą

Choć marka RoboRobo funkcjonuje na szerszym rynku dopiero od 2015 roku, zdążyła już zdobyć ogromne uznanie klientów i zostać obsypana międzynarodowymi nagrodami. Jak podkreślają twórcy, RoboRobo to nie tylko roboty, firma oferuje również profesjonalne materiały dydaktyczne, oparte o wykorzystanie ich produktów, a także prowadzi szkolenia i kursy dla dzieci oraz nauczycieli w ponad trzydziestu krajach na całym świecie. Oferta edukacyjna obejmuje pomoce naukowe, ułatwiające poznawanie zagadnień z wielu dziedzin – między innymi robotyki, elektroniki, programowania, biologii, informatyki, aeronautyki, fizyki, matematyki czy przedmiotów artystycznych.  

Produkty dostępne w ofercie RoboRobo

RoboRobo posiada w swoim asortymencie kilka serii produktów edukacyjnych, przeznaczonych dla dzieci i młodzieży w różnych przedziałach wiekowych. Dużą popularnością cieszy się między innymi kolekcja RoboKids, w której można znaleźć klocki i elementy mechaniczne, a także części elektroniczne, takie jak silniki i czujniki. Umożliwiają one tworzenie własnych konstrukcji, co pozwala rozwijać wyobraźnię i kreatywność dziecka. Świetną propozycją dla małych wynalazców są także zestawy RoboKit, które składają się z wielu elementów elektronicznych i mechanicznych, pozwalających na tworzenie różnych kombinacji. Pozwala to na budowanie różnorodnych robotów i maszyn na podstawie tego samego kompletu części. W ofercie RoboRobo dostępne są także zabawki z serii Coding Story, dzięki którym dzieci mogą szybko i przyjemnie uczyć się programowania oraz na bieżąco oglądać rezultaty swoich dokonań w tym obszarze. Marka jest również autorem humanoidalnego robota do nauki kodowania – Romanbo. Natomiast dla bardziej zaawansowanych użytkowników znakomitą propozycję stanowi zestaw Black Line Pro. Asortyment RoboRobo obejmuje także szeroką gamę zabawek STEAM, między innymi klocki do nauki elektroniki z serii Twinkle Twinkle. 

Ścisłe myślenie i kreatywne pomysły

Produkty od RoboRobo umożliwiają dzieciom wszechstronny rozwój. Podczas zabawy najmłodsi nie tylko poznają zasady elektroniki i robotyki, ale również uczą się podstaw programowania, praw fizyki i mechaniki oraz budowania konstrukcji. Tworzenie własnych projektów pomaga im też doskonalić umiejętności manualne i uczyć się kreatywnego myślenia, a także rozwiązywania problemów. Warto pamiętać, że projektowy system nauki jest bardzo skuteczny nie tylko ze względu na kompleksowe podejście do edukacji w danym temacie, ale również dzięki możliwości praktycznego wykorzystania zdobytej dotąd wiedzy. Daje też dzieciom okazję do samodzielnego zmierzenia się z pojawiającymi się podczas pracy trudnościami i wymyślenia nieszablonowych sposobów na ich przezwyciężenie. Natomiast wspólne projektowanie i tworzenie konstrukcji pomaga zacieśniać więzi oraz uczyć się skutecznej współpracy w obrębie danej grupy.

Jakie propozycje od RoboRobo znajdziesz w tym dziale?

W naszym sklepie znajdziesz duży wybór ciekawych produktów stworzonych przez markę RoboRobo. Oferujemy między innymi zestawy z serii RoboKids, dzięki którym dziecko będzie mogło puścić wodze fantazji i zbudować jedną z kilkudziesięciu możliwych do złożenia konstrukcji. Oprócz zestawów podstawowych w naszym asortymencie dostępne są także rozszerzenia do produktów z kolekcji RoboKids. Seria jest przeznaczona dla maluchów, które ukończyły szósty rok życia. Natomiast starsze dzieci z pewnością zachwyci kolekcja RoboKit – zestawy z tej serii również umożliwiają tworzenie różnorodnych, robotycznych konstrukcji, które następnie można samodzielnie zaprogramować. W skład zestawów wchodzą między innymi płytki, przewody, koła, czujniki, elementy montażowe i inne części, dzięki którym możliwe jest budowanie skomplikowanych modeli. Kolekcja RoboKit może być uzupełniona przez dodatkowe komponenty dostępne w zestawach Upgrade. Dzięki wykorzystaniu zestawów edukacyjnych RoboKids i RoboKit Twoje dziecko zyska okazję poznania najistotniejszych zasad elektroniki, mechaniki i robotyki, a także nauczenia się podstaw programowania urządzeń elektronicznych, co z pewnością przyda mu się w przyszłości. Wszystkie propozycje od RoboRobo mają potrzebne atesty i certyfikaty wydane przez odpowiednie organy, dlatego możesz być pewien, że zabawki są starannie wykonane i całkowicie bezpieczne dla wskazanej przez producenta grupy wiekowej.ną propozycją dla małych wynalazców są także zestawy RoboKit, które składają się z wielu elementów elektronicznych i mechanicznych, pozwalających na tworzenie różnych kombinacji. Pozwala to na budowanie różnorodnych robotów i maszyn na podstawie tego samego kompletu części. W ofercie RoboRobo dostępne są także zabawki z serii Coding Story, dzięki którym dzieci mogą szybko i przyjemnie uczyć się programowania oraz na bieżąco oglądać rezultaty swoich dokonań w tym obszarze. Marka jest również autorem humanoidalnego robota do nauki kodowania – Romanbo. Natomiast dla bardziej zaawansowanych użytkowników znakomitą propozycję stanowi zestaw Black Line Pro.