Lego WeDo to specjalnie przygotowana seria zestawów edukacyjnych, przeznaczonych do budowy własnego robota. Lego to firma, której nazwa jest tak silnie zakorzeniona w świadomości konsumentów jak marki Jeep czy Electrolux – jest to wynik wieloletniego wprowadzania innowacyjnych rozwiązań wysokiej jakości na całym świecie. Oferowane zestawy nie odbiegają od tego trendu. Lego wypuściło również serię o nazwie MindStorms przeznaczoną dla starszych dzieci – WeDo to produkt, który lepiej sprawdzi się dla młodszych użytkowników. Dzięki niemu Twoje dziecko będzie miało możliwość poznać podstawy robotyki i programowania podczas przyjemnej zabawy. 

Lego WeDo

Lego WeDo to znakomita inicjatywa ze strony znanego duńskiego producenta. Są to specjalnie zaprojektowane klocki i elementy elektroniczne, przygotowane do samodzielnej budowy i zaprogramowania własnego robota. To forma edukacji, która ma miejsce podczas przyjemnej zabawy i znakomity sposób na zachęcenie młodego pokolenia do zainteresowania się już w najmłodszych latach naukami technicznymi. Dając takie możliwości najmłodszym, nie tylko pobudzamy ich kreatywność do rozwoju i nauczamy nowych, przydatnych umiejętności, ale także pomagamy mu przygotować się do życia w czasach, w których programowanie i robotyka będą znacznie bardziej powszechne niż obecnie. W tej chwili na świecie tworzy się coraz większy deficyt dobrze wykształconych inżynierów i programistów. Bardzo ważne jest, aby już dzisiaj zadbać o odpowiedni rozwój i przygotowanie młodego społeczeństwa do życia. Większość dzieci pasjonują wszelkie, elektroniczne urządzenia – podarowana im możliwość samodzielnej budowy i zaprogramowania robota będzie nie tylko ogromną radością, ale również wielką korzyścią dla ich przyszłości.

Lego WeDo 2.0 - zestaw bazowy z oprogramowaniem Lego 45300

Jednym z podstawowych zestawów jest zestaw bazowy z oprogramowaniem – Lego WeDo 2.0. Załączone elementy i klocki pozwolą dziecku na zbudowanie aż 16 różnych modeli robotów. Wszystkiego mogą dowiedzieć się ze szczegółowej i przejrzystej instrukcji, której sama lektura zaciekawi i zachęci do działania. Wszystkie projekty są zaplanowane w taki sposób, aby podczas ich prawidłowego wykonywania dziecko mogło poznać jak najwięcej przydatnych umiejętności, nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Pierwszym etapem jest zawsze poznawanie naukowych zagadnień i dyskutowanie nad możliwymi rozwiązaniami. Etap kreowania jest prawdopodobnie jedną z najbardziej lubianych części projektu dla większości dzieci – to przede wszystkim budowanie i programowanie robota, a następnie jego udoskonalanie. Na koniec użytkownik ma opisać wykonaną pracę i podzielić się doświadczeniami oraz spostrzeżeniami. Przygotowane projekty są tak zaplanowane, aby w przyjemny sposób dostarczały dużą ilość interesującej i praktycznej wiedzy. Dziecko dowie się wiele o codziennym życiu, prawach fizyki, inżynierii czy nauce o kosmosie i Ziemi. 

Podstawowymi zadaniami projektów przygotowanych z serii Lego WeDo jest wyrobienie nawyków, które pomogą dziecku stać się prawdziwym naukowcem lub inżynierem. Ciekawość świata to cecha praktycznie każdego dziecka i warto ją w nim podsycać i zachęcać do zadawania pytań, aby mogło rozwiązywać problemy, które będzie napotykało – właśnie do tego zachęcają zestawy WeDo. Wykorzystywanie modeli i projektowanie wstępnych prototypów urządzeń przed ich wykonaniem to znakomite nawyki, które świadczą o profesjonalizmie inżyniera. Badania, analiza i interpretowanie otrzymywanych danych to proces, który szczególnie potrzebny jest podczas programowania robota. Pozwala dziecku jeszcze lepiej pojąć istotę zadań, które wykonuje – dzięki nim samodzielnie będzie mogło dochodzić do dojrzałych wniosków. Logiczne rozumowanie i nauka umiejętności znajdowania różnych wzorców jest niezbędna do odkrywania, badania i tworzenia programów sterujących robotami. Ostatecznie bardzo przydaje się również umiejętność aktywnego i rzeczowego angażowania się w dyskusję. Konieczna jest również umiejętność zdobywania wartościowych informacji oraz oceny uzyskanych wyników. Wszystkie te umiejętności są pobudzane do rozwijania i doskonalenia podczas wykonywania projektów Lego WeDo, które są zróżnicowane pod względem poziomu trudności tak, aby można było je dostosowywać do wieku i poziomu rozwoju każdego dziecka.

Co oferujemy w tej kategorii?

W naszym asortymencie znajdziesz przede wszystkim zestawy Lego WeDo, w których będą znajdowały się takie elementy jak 280 klocków do budowy konstrukcji robotów, zestaw czujników (ruchu i wychylenia), smarthub, silnik, wygodny organizer na wszystkie części oraz oprogramowanie i instrukcje do szesnastu gotowych projektów robotów. Oferujemy także części zamienne (w razie uszkodzenia lub zagubienia) oraz takie, dzięki którym będziesz mógł rozbudować zestaw. Są to między innymi zasilacze, akumulatory, smarthuby, silniki DC, zapasowe klocki, czujniki ruchu i sensory wychylenia.Seria WeDo Zarówno Lego MindStorms, jak i Lego WeDo to doskonałe narzędzia do wykorzystania w szkołach, przedszkolach lub innych placówkach edukacyjnych. W ofercie posiadamy między innymi specjalne materiały dydaktyczne, które ułatwiają i organizują pracę dla nauczycieli i prowadzących. Tego typu zestawy są znakomitą propozycją, która realnie wpłynie na rozwój wszystkich dzieci, które będą z nich korzystały.

Oprogramowanie

Nauka programowania od najmłodszych lat może w znaczący sposób wspomóc rozwój dziecka oraz przyczynić się do sukcesów w szkole, na studiach i w dorosłym życiu.