Abilix Krypton to niezwykła seria zestawów edukacyjnych od znakomitej marki Abilix. Oferowane produkty to narzędzia, dzięki którym użytkownik może poprzez zabawę uczyć się programowania i robotyki w nurcie STEAM (Science, Technology, Engineering, Art, Mathematics). Produkty dzielą się na pięć grup – różnią się między sobą przede wszystkim ilością możliwych do wykonania projektów robotów. Każdy zestaw ma określoną ilość klocków i czujników oraz zróżnicowane jednostki logiczne, natomiast bogatsze wersje mają ekrany dotykowe. Większość jest przeznaczona dla dzieci od 6 lat. Warto zainwestować w tego rodzaju sprzęt dla Twojego dziecka – dzięki niemu będzie mogło wcześnie zacząć naukę dziedzin, które w późniejszym życiu będą obecne, a poziom ich znajomości będzie mógł świadczyć o sukcesach lub porażkach.

Abilix Krypton - co oferujemy?

Abilix to niezwykła firma zajmująca się tworzeniem i produkcją bardzo praktycznych zestawów edukacyjnych do nauki programowania oraz robotyki. Klient ma do wyboru pięć różnych rodzajów zestawów – nazywają się Krypton 0, Krypton 2, Krypton 4, Krypton 6 i Krypton 8. Produkt z wyższym numerem charakteryzuje się zawartością większej ilości elementów oraz innymi cechami charakterystycznymi. Najtańsza wersja to Krypton 0 – ma on 409 klocków, 4 czujniki, ekran, mikrokontroler ARM o taktowaniu w częstotliwości 72 MHz, pamięć flash ma pojemność 512 kB, a pamięć operacyjna RAM – 64 kB. Taki zestaw umożliwia zbudowanie aż 17 różnych projektów robotów. Krypton 2 to już 723 klocki z siedmioma czujnikami, a układ logiczny ma te same parametry, co poprzednik, natomiast pozwala już zbudować aż 29 różnych urządzeń. Krypton 4 to kolejna wersja zestawu, z którego można zbudować 22 projekty, ilość czujników maleje do 5, a klocków jest 424, natomiast elektronika jest już wyższej klasy – ekran jest dotykowy, a układ logiczny składa się z mikrokontrolera ARM taktującego z częstotliwością 1,3 GHz, pamięć flash ma 2 GB miejsca, a pamięć operacyjna RAM to już 512 MB. Takie parametry układu logicznego  zapewniają wielokrotnie większe możliwości obliczeniowe całego urządzenia niż te przedstawione w Kryptonie 0 i Kryptonie 2, dlatego też bogatsza wersja została wykorzystana w kolejnych trzech wersjach zestawów Abilix Krypto. Krypton 6 jest wzbogacony o większą ilość klocków (ma ich 1153), można wykonać z niego już 36 projektów, wykorzystując do tego celu do 20 załączonych czujników. Krypton 8 jest najbogatszą wersją oferowanych zestawów i wraz ze znakomitym układem logicznym jest wyposażony aż w 1551 klocków, 27 czujników, ma dotykowy ekran (jak dwaj poprzednicy). Jako jedyny z tych produktów został zakwalifikowany jako urządzenie nadające się dla dzieci od 8 roku życia (pozostałe 4 zestawy nadają się dla dzieci w wieku od 6 roku życia).

Abilix - producent rozwiązań edukacyjnych na skalę globalną

Firma Abilix w obecnej chwili jest jednym z czołowych liderów na rynku robotów edukacyjnych. Swoje produkty rozprowadza po ponad pięćdziesięciu krajach na całym świecie. To marka, która od ponad dwudziestu lat dostarcza rozwiązania edukacyjne w dziedzinie robotyki i programowania. Oferowane produkty to narzędzia do realizowania nauki w nurcie STEAM (z angielskiego Science, Technology, Engineering, Art and Mathematics). W dzisiejszych czasach stale rośnie zapotrzebowanie na wykształconych programistów i techników umiejących obsługiwać nowoczesne urządzenia. Ofiarując swojemu dziecku zabawkę, która jest w stanie wprowadzać je już dzisiaj w podstawy wiedzy o automatyce, robotyce i przede wszystkim programowaniu, sprawiasz, że znacznie łatwiej i naturalniej przyjdzie mu nauka trudniejszych zagadnień z tej dziedziny. 

Zestawy Abilix Krypton w szkołach

Misją firmy Abilix jest szerzenie wiedzy i umiejętności programistycznych już od najmłodszych lat. Produkty mogą być używane zarówno przez dorosłe osoby, jak i przez dzieci, jednak głównym celem jest rozwój najmłodszych w tym kierunku. Aby takie zestawy mogły dotrzeć do jeszcze większej ilości uczniów, marka postanowiła zaoferować klientom specjalne, autorskie scenariusze lekcyjne, które są dostosowane do polskiej podstawy programowej. To materiały, które powstały w wyniku współpracy doświadczonych nauczycieli i wybitnych inżynierów. Szkoła zamawiająca swoje zestawy otrzyma 23 scenariusze lekcyjne, zawarte w dedykowanym podręczniku nauczycielskim, wraz ze szczegółowym wyjaśnieniem tematów i rozwiązaniami zadań dla uczniów. Dodatkowo w komplecie znajduje się dostosowany podręcznik ucznia oraz szczegółowe instrukcje obsługi robotów i języków programowania. W ramach każdej lekcji użytkownik łatwo znajdzie odniesienie do podstawy programowej, która obowiązuje w Polsce. Każdy z tematów jest poprzedzony odpowiednim wprowadzeniem ułatwiającym zrozumienie całości. Wewnątrz znajdują się także szczegółowe instrukcje wspomagające budowę modelu zawartego w lekcji oraz propozycja podziału lekcji na poszczególne etapy.

Aplikacja mobilna

Niezaprzeczalną zaletą wszystkich zestawów edukacyjnych Abilix Krypton jest dostęp do dedykowanej aplikacji na urządzenia mobilne (z systemami Android i iOS). Jest to darmowy program, który pozwala w intuicyjny sposób poznawać podstawy programowania sensorów i na przykład silników DC. Dzięki nabywanym umiejętnościom użytkownik jest w stanie „ożywić” zbudowany przez siebie model robota. Kodowanie może odbywać się za pomocą prostego programu wspomagającego użytkowników, którzy nie mieli jeszcze styczności z programowaniem – nazywa się „Project Program ING drag & drop”. Innym sposobem jest wykorzystanie przygotowanych schematów blokowych (Flow Chart), które są przyjazne dla młodszych użytkowników i mogą przydać się w przyszłości na przykład podczas programowania w środowisku Simulink z pakietu Matlab, często stosowanym w branży automatyki czy robotyki. Ostatnim sposobem, dzięki któremu użytkownik może programować, jest Abilix Scratch. To rodzaj programowania, które opiera swoje działanie na wykorzystaniu popularnego systemu Scratch. 

Dlaczego warto skorzystać z zestawów Abilix Krypton?

Zestawy Abilix Krypton to wyjątkowa propozycja, która sprawdzi się nie tylko dla Ciebie i Twojego dziecka w domu – to także doskonały materiał do nauki w szkole. Każdy użytkownik dzięki przemyślanym projektom będzie rozwijał umiejętności logicznego myślenia, współpracy w grupie, nabędzie nowe umiejętności związane z robotyką i programowaniem.